دسته‌بندی نشده

به نظر شما چه گوشواره‌ای بخریم؟

انواع گوشواره زنانه

گوشواره هایی که ما میخریم از لحاظ طرح و مدل، انواع مختلفی دارند که می توانیم به مواردی اشاره کنی: گوشواره های آویزی اشکی شکل، نگینی میخی، نگین آویزی، آویزی چلچراغی، آویزی بلند ساده، حلقه‌ای، آویزی مثلثی شکل و ... که میتونه تعداد زیادی تقسیم شوند. گوشواره‌ها در جنس‌های مختلفی از جمله گوشواره طلا، گوشواره نقره، گوشواره استیل و ... ساخته می‌شوند و ممکن در رده گوشواره زنانه، دخترانه، مردانه، پسرانه و گوشواره بچگانه قرار بگیرند.

راهنمایی برای خرید گوشواره

اگر شما هم دوست دارید گشواره بخرید باید اول بودجه‌ای که در دست دارید را بررسی کرده و با توجه به آن اقدام به خرید آن گوشواره با طرحی که دوست دارید بکنید. شما زنان و دختران زییبا می‌توانید چند گوشواره را درگوشتان بیاندازید، می توانید انواع مدل های گوشواره میخی طلا، حلقه ای، آویز و بخیه‌ای را هم زمان با هم استفاده کنید.

راهنمای استفاده کردن از گوشواره‌ها

برای استفاده کردن از گوشواره های براق و برجسته  که جلوه بسیار زیبایی دارد و می توان گفت که اولین گوشواره هایی هستند که مورد توجه دیگران قرار می‌گیرند. شما دوستداران گوشواره باید گوشواره‌ای را انتخاب کنید که با شکل صورت شما کاملا هماهنگ باشد. با شکل صورت و ویژگی های چهره شما متناسب باشد و همین طور باید به رنگ، فرم و طول آن توجه داشته باشید. اگه دوست دارید ازگشواره های سنگدار استفاده کنید باید حتما مو های براقی داشته باشی که تا گوشواره شما جلوه نمایی کند.

اگر موهایتان مجعد و یا فر است و می‌خواهید از گوشواره های بزرگ استفاده کنید. بهترین راه برای دیده شدن گوشواره هایتان این است که موهایتان را پشت گوش هایتان قرار بدید. همچنینی خیلی باید دقت کنید که آرایشی که روی چهره زیبایتان انجام می‌دهید هماهنگ با رنگ گوشواره‌ای که به گوشتان آویزان می‌کنید باشد.

گوشواره های زیبا

اندازه موها در انتخاب گوشواره مهم هستند!

اندازه طول موهای شما مشخص می‌کند که چه نوع گوشواره‌ای برای شما مناسب است. توجه داشته باشید که دایره انتخاب برای افرادی که موهای کوتاه دارند متنوع تر و هیجان انگیزتر خواهد بود.

گوشواره برای موهای بلند

اگر شما جزو دسته دخترانی هستید که موهای بلندی دارید به صورت آبشار بر روی گوش هایتان می افتد براحتی می تواند گوشواره‌های گل گوش و توپی شکل شمارا مخفی سازد. برای مو با طول بلند انتخاب گوشواره‌های بزرگتر و بلندتر شانس بیشتری برای دیده شدن دارند. شکل‌های کشیده مثل بیضی و مستطیل هماهنگی بیشتری با موهای بلند دارند.

گوشواره و موهای کوتاه

اگر شما جزو دسته زنانی هستید که موهای کوتاه دارید که به واسطه آن لاله گوش و گردن شما آشکار است بیشترین بهره را از گوشواره می برید. گوتهای مو ها فرد را قادر می سازد تا هر نوع گوشواره با هر سایزی را برای خود انتخاب کند.

درخشش الماس دکمه ای، یاقوت و سنگ های تراش خورده بر گوش های شما قابل تحسین خواهد بود. همچنین استفاده از گوشواره‌های خوشه‌ای نیز بدون نگرانی از بابت نداشتن موهای بلند، می تواند در کنار گردن شما ظاهر زیبا و کاملی ایجاد کند.

آیا گوشواره های حلقه ای مناسب اند

انتخاب حلقه های بزرگ طلایی یا نقره‎‎‎‌‌‌‌‌ای در برابر آرایش موها و شکل صورت می تواند چالش برانگیز باشد. گوشواره های حلقه‌ای به ظاهر شما وزن و صورت شما را گردتر نشان خواهد داد. اگر صورتی کشیده و موهای بلند دارید، گوشواره‌های حلقه ای می‌توانند آن را متوازن و مناسب جلوه دهند.

انتخاب و خرید گوشواره مناسب

اگر صورت شما گرد است استفاده از گوشواره های حلقه ای صرف نظر از نوع موهای شما، آن را گردتر جلوه خواهد داد.

به رنگ موهای خود دقت کنید

تمام موارد و ریزه کاری هایی که در مورد انتخاب رنگ لباس، کفش، آویز، کیف دستی و همچنین رنگ موهای خود باید به آن دقت کنید برای انتخاب رنگ گوشواره هم قابل تعمیم خواهد بود. گوشواره های طلایی و نقره ای براق همانند گوشواره الماس تراش خورده برای هر نوع رنگ مویی مناسب است.

با تمام این توضیحات طلای پاسارگاد پیشنهاد می کند، هنگامی که به یک فروشگاه برای خرید گوشواره مراجعه می‌کنید قبل از مواجهه با طیف وسیعی از انواع مختلف گوشواره با رنگ های گوناگون، چند دقیقه ای به ارزیابی نوع و رنگ موهای خود بپردازید و با در نظر گرفتن نوع و رنگ لباس خود برای انتخاب گوشواره مناسب اقدام نمایید.

با داشتن گوشواره شخصیت خود را بالا ببرید!

گوشواره جزء زیورآلات تأثیرگذار است و نشانگر سبک، خلاقیت و حس زنانگی شخص استفاده کننده می باشد. آنها ظاهری ملیح به خانم ها می بخشند و موجب متمایز شدن آنها می شوند. خانم هایی که همواره لباس های رسمی به تن می کنند یا محتاطانه لباس می پوشند به طور معمول از گوشواره به منظور آراستن خود استفاده می کنند.

تنظیم رنگ مو با گوشواره

انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت:

فرم صورت هر شخصی یک فاکتور مهم برای انتخاب تمام اکسسوری‌هایی است که بالاتر از خط گردن قرار می‌گیرند. گوشواره‌ها می‌تواند ویژگی‌هایی که زنان دوست دارند نمایان شود را تشدید کند.

انتخاب گوشواره های مناسب صورت گرد (دایره)

گوشواره های با اشکال نازک، بلند و میخی باعث می‌شوند نقاط مشکل دار این نوع صورت بیشتر نمایان شود. در صورت های گرد باید از گوشواره‌هایی با انحنا و قوس‌های ملایم استفاده شود.

انتخاب گوشواره مناسب صورت قلبی

گوشواره های حلقه ای گرد در صورت های قلبی شکل موثر و مناسب به نظر می‌آیند. همینطور گوشواره‌های مثلثی یا اشک‌مانند نیز موجب برقراری توازن در صورت‌های قلبی شکل می‌شود.

از نمونه مدل‌های گوشواره مناسب برای صورت‌های قلبی می‌توان به گوشواره های بادبزنی شکل، آویزی اشکی شکل، حلقه‌ای و آویزی مثلثی اشاره داشت.

گوشواره های مناسب صورت های مربع شکل

از گوشواره‌ای استفاده کنید که طول صورت شما را افزایش دهد و در ضمن خطوط فکتان را ملایم تر نمایان سازد. همچنین بر عرض صورتتان اضافه نکند. شما می‌توانید از گوشواره بلند، مخصوصا گوشواره‌هایی که بسیار بلند هستند و تا زیر چانه ادامه دارند استفاده کنید. توجه داشته باشید که از گوشواره های حجیم، عریض و حلقه‌ای که بر عرض و زوایای صورت شما تاکید می کنند دوری کنید. برخی از مدل هایی که می تواند برای شما مناسب باشد عبارتند از: گوشواره‌های نگینی آویزی بلند، بیضی شکل و آویزی بسیار بلند (تا زیر چانه).

از گوشواره‌های مربعی اجتناب شود.

گوشواره ‌های حلقه ای کوچک و گوشواره های اشک مانند کوتاه، انتخاب مناسبی برای این شکل صورت است.

گوشواره مناسب صورت لوزی شکل

اگر فردی هستید که صورت لوزی شکل دارید تقریبا می توانید هر نوع گوشواره‌ای را بیاندازید و لذت ببرید. ولی بهترین انتخاب برای شما هر طرحی است که شبیه به قالب صورتتان باشد. بعضی از مدل‌های گوشواره که برای شما توصیه می‌شود: گوشواره‌های آویزی بلند ساده، نگینی آویزی، آویزی مثلثی شکل، نگینی میخی، حلقه‌ای، آویزی اشکی شکل و آویزی چلچراغی می‌باشند. نکته قابل توجه این است که گوشواره‌های بسیار بلند که طول صورت را بیش از حد زیاد نشان می‌دهند برای شما مناسب نیستند.

گوشواره های مناسب صورت های بیضی

بیضی بهترین شکل صورت بوده و تقریبا هر گوشواره‌ای برای صورت های بیضی مناسب است. نکته قابل توجه این است که اگر بینی بلندی دارید پیشنهاد می شود که از گوشواره های بسیار بلند آویزی استفاده نکنید. نمونه گوشواره های مناسب برای شما عبارت اند از: گوشواره های حلقه ای، آویزی مثلثی شکل، نگینی آویزی، آویزی اشکی شکل، آویزی بلند ساده، آویزی چلچراغی، نگینی میخی.

گوشواره های مناسب صورت های مثلث

گوشواره‌های زاویه‌دار باعث می‌شود تاکید روی زاویه‌های این نوع صورت بیشتر گردد. در نتیجه صورت فرد خشن تر به نظر برسد. گوشواره های گرد، ظاهر ملایم و زنانه تری در این نوع چهره ایجاد می کنند.

گوشواره مناسب صورت کشیده

افرادی که صورت کشیده ای دارند باید از گوشواره ای استفاده کنند که اندازه ی طولی صورتشان را کمتر نمایان ساخته و بر عرض صورت بیافزاید. پس نباید از گوشواره های بلند که باعث کشیده تر نمایان شدن صورت می شوند استفاده نمایند. بهترین انتخاب برای شما گوشواره های دکمه ای بزرگ هستند که به عرض صورتتان بیافزایند. از جمله مدل های گوشواره مناسب شما عبارت اند از: گوشواره های دکمه ای بزرگ، حلقه ای بزرگ، آویزی چلچراغی عریض، مربعی شکل، نگینی آویزی کوتاه و بزرگ.

آشنایی با انواع گوشواره

گوشواره های میخی

گوشواره های میخی یا متداول ترین نوع گوشواره که بسیار کوچک و کاربردی آسان دارند. گوشواره میخی با الماس یا مروارید از انواع گوشواره های کلاسیک می باشند که با تمام لباس ها از لباس اسپرت تا لباس شب هماهنگی دارند.

گوشواره های آویزی

گوشواره های آویزی بسیار رسمی و برازنده هستند و بیشترین تنوع را در میان گوشواره ها دارند. بعضی از گوشواره های آویزی از جنس نقره به شکل اشک یا از جنس دیگر فلزات و سنگ های گران قیمت هستند.

البته در بعضی از جواهرفروشی ها گوشواره های زیبا به جنس کریستال وجود دارد که قیمت زیادی هم ندارند و می توانید با هزینه ای اندک، گوشواره ای زیبا بخرید. اگر می خواهید گوشواره ای با سنگ های جواهر بخرید، باید به شفافیت و تراش سنگ ها دقت زیادی داشته باشید. البته باید از جنس اصلی فلز چون طلا، نقره و پلاتین نیز مطمئن شوید.

گوشواره های آویزی

گوشواره های آویزی بسیار رسمی و برازنده هستند و بیشترین تنوع را در میان گوشواره ها دارند. بعضی از گوشواره های آویزی از جنس نقره به شکل اشک یا از جنس دیگر فلزات و سنگ های گران قیمت هستند. البته در بعضی از جواهرفروشی ها گوشواره های زیبا به جنس کریستال وجود دارد که قیمت زیادی هم ندارند و می توانید با هزینه ای اندک، گوشواره ای زیبا بخرید. اگر می خواهید گوشواره ای با سنگ های جواهر بخرید، باید به شفافیت و تراش سنگ ها دقت زیادی داشته باشید. البته باید از جنس اصلی فلز چون طلا، نقره و پلاتین نیز مطمئن شوید.

گوشواره مگنتی

امروزه در بازار شاهد انواع مدل های گوشواره برای گوش بدون سوراخ هستیم که گوشواره های مگنتی نمونه ای از آنها است گوشواره های مگنتی از دو آهن ربا تشکیل شده که نیازی به سوراخ کردن گوش نیست.

گوشواره های کلیپسی

گوشواره هایی که گیره ی آن ها داخل سوراخ گوش قرار می گیرد این گوشواره از محبوبیت بالایی برخوردار است. گوشواره کلیپسی، با استفاده از یک گیره ی دو قسمتی به نرمه ی گوش وصل می شوند.

گوشواره های حلقه ای

گوشواره های حلقه ای می تواند خیلی بزرگ و چشم گیر یا خیلی کوچک و معمولی باشد. گوشواره از جمله زیورآلات تاثیرگذار زنانه است که نشان دهنده سبک، خلاقیت و حس زنانگی فرد می باشد. گوشواره ها ظاهری زیبا و ملیح به خانم ها می دهند و باعث متمایز شدن آنها می شوند. خانم هایی که با احتیاط لباس می پوشند و ظاهری رسمی دارند از گوشواره به عنوان زیورآلات برای آراستن خود استفاده می کنند.

گوشواره های لوستری

گوشواره های لوستری از دو قسمت تشکیل می شوند. قسمت بالایی، مثل گوشواره ی میخی است و روی نرمه ی گوش قرار می گیرد. قسمت پایینی آن، شبیه لوستر است و از نرمه ی گوش آویزان می شود.

نکاتی در مورد نگهداری صحیح گوشواره ها

1. از گوشواره های خیلی سنگین و بزرگ تا حد امکان استفاده نکنید.

چون که  این گوشواره ها سوراخ گوش را گشاد کرده و حتی پاره می کنند.

2. گوشواره های میخی خود را در موقع خوابیدن در بیاورید.

3. سعی کنید از گوشواره طلا زرد، سفید و استیل و بدون نیکل استفاده کنید.

4. در موقع ورزش کردن گوشواره خود را دربیاورید.

5. مراقب اشیائی که امکان دارد به گوشواره هایتان گیر کنند باشید.

6. در استفاده از روسری ها، کلاه ها و دیگر اشیائی که امکان دارد به گوشواره هایتان گیر کنند، دقت کنید.

شما میتونید از طریق دیدگاه ها نظرتون رو راجب به این مطلب بهمون بگین

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.